Да свалим излишните килограми – ултрабук

Нова мода при преносимите компютри – ултрабук

Те са най-леките и най-тънките лаптопи, които сме виждали. И са най-модерните и най-търсените компютри от години. Размерите им напомнят на таблети и нетбуци, но зад металния им корпус се крие силата на първокласна машина.

Apple отново първи

Както вече сме свикнали иновацията дойде от Apple когато през 2008 година представиха своя MacBook Air 13-inch. Той тежи 1.32 кг. погледнат отстрани прилича на отворено списание със своята  дебелина 0.25 см отпред и 1.78 см отзад.

След тях и Samsung пуснаха на пазара серията си за тънки ултрабуци (Series 9) само че, не използват термина „ултрабук“, когато говорят за нея. Samsung предлага най-тънкият модел  в два варианта – с 13- и с 15-инчов екран. Въпреки, че цената и е много по приемлива от тази на MacBook Air,, ултрабукът Series 9 – една първокласна машина.

Acer  също  пусна свръхтънък ултрабук с последните високо технологични разработки на Intel – процесор от серията Ivy Bridge и интерфейс Thunderbolt Ivy Bridge и Thunderbilt. Acer S5 e с 13.3 инча екран, 4GB RAM, двуядрен процесор Intel Core i5-3317U, а вместо класически твърд диск се използва далеч по-ефективният SSD, който в случая е с обем 128 гигабайта.

Софтуерната академия на Телерик

Курс по програмиране за начинаещи

Софтуерна академия на Телерик

Софтуерната академия на Телерик е десет месечна програма,която предоставя обучение по програмиране за напълно начинаещи хора,  както и на хора с малко опит в областта на софтуерното инженерство.Обучението е напълно безплатно за участниците в академията, но се изискват силна мотивация и отдаденост, тъй като само хората с най-висок резултат от изпитите продължават напред.

Изучавани технологии

В Софтуерната академия на Телерик се изучава език за програмиране C#  и софтуерната платформа .NET, което позволява на младите програмисти да станат високо ценени кадри на пазара на труда.

Академията е разделена на два модула:

Модул I

Модул I е тримесечен курс „Основи на програмирането със C#“, който има за цел да постави основите на който да се градят новите знания. Първия модул е разделен на три основни части като след всяка част се провежда изпит, чрез който се определя кои участници ще продължат в следващата част:

  • През първия месец участниците се запознават с основни термини, понятия и базисни концепции, които упражняват с лесни практически задачи.
  • През втория месец се изучават по-сложни елементи и понятия, използват се рекурсии, обекти и изключения.
  • Третия месец е посветен на развитие на алгоритмичното мислене и опознаване на обектно-ориентираното програмиране.

Модул II

В Модул II продължават само най-упоритите и отдадени на обучението курсисти. В този модул се набляга на съвременните Microsoft технологии и професионална специализация. На всеки от курсистите се предоставя възможност да избере професионално направление, в което да продължи обучението си, като под внимание се взимат предпочитанията на курсистите и оценките им от държаните изпити.

Трите направления, от които може да се избира са:

  • Курс .NET Essentials – продължителност 5 месеца, от понеделник до петък 6-8 часа на ден. Всеки курсист, успешно завършил Академията за софтуерни инженери на Телерик получават предложение за интервю за  работа в компанията.
  • Курс QA and Test Automation – продължителност 3 месеца два пъти седмично по четири часа. Лекциите се провеждат вечерно време. След успешно завършване, отличилите се курсисти имат шанс да се явят на интервю за работа в Телерик.
  • Курс Developer Support – продължителност 3 месеца, два пъти седмично(вечерно време) по четири часа. Успешно завършилите ще получат покана за интервю за работа в Телерик.